تبلیغات
وبلاگ شطرنج نوین - هفت گناه مرگبار شطرنج –
 

گناه اول : فكركردن !؟ .  فكركردن یك پروسه درهم وبرهم و پیچیده است كه می تواند به همه نوع اشتباهی منتهی شود. فكركردن اساسی ترین گناه مرگبار در بین هفت نوع آن می باشد! در واقع منظورما نوع و راه و روش فكر كردن است كه می تواند گناه تلقی شود چرا كه بدون فكر كردن اصلا شطرنج بی معنی می شود .

 

مهمترین مشكل فكر كردن ارتباط پیچیده آن با چیزهای خیلی متفاوت است . در حین مطالعه این صفحه فكر می كنید و در عین حال درك می كنید توجه می كنید و ارزیابی و قضاوت می كنید . هنگام آشپزی فكرمی كنید اما در عین حال خلق می كنید ابتكار بخرج می دهید و تجربه می كنید . در زمان پیاده روی علاوه بر تفكر نامربوط به آن دوست دارید تصور كنید نگران باشید پیش بینی كنید و دنبال مسیرتان باشید.

 

بشكل اساسی و بنیادی شما همیشه در حال فكر كردن هستید و نمی توانید آنرا متوقف كنید چرا كه طبیعت و ذات شما اینگونه است .

 

در شطرنج شما فكرمی كنید اما در عین حال اعمال زیر را انجام می دهید : ارزیابی . یاد آوردن . قضاوت . آنالیز. مقایسه. دریافت شهودی. جستجو. شك كردن . زمانبندی. اندازه گیری . تحریك . ادراك . هدف گزاری . پیچیده كردن . ساده كردن . طرح ریزی . پیشدستی . تعجب كردن . و .....

 

تفكر بشكل جدانشدنی با احساس مرتبط است مثل موارد نگرانی . ترس . اعتماد . امیدواری. نا امیدی . گرمای زیاد درونی . اظطراب . خود تخریبی . و .....

 

بنابراین وقتی در شطرنج فكر می كنید چكار میكنید ؟! فكر می كنم كه چیزهای متفاوت زیادی انجام می دهید كه باید مراقب باشیم كه چگونه از این اصطلاح استفاده كنیم . اگر این فقط موضوعی معنایی بود می توانست خسته كننده و ملالت آور باشد ولی فراتر از جنبه معنایی ارزش كاربردی و عملی زیادی دارد .

 

وقتی در می یابید كه فكر كردن اینچنین معانی متفاوت زیادی دارد توانایی شما برای فهم و درك افكار خودتان بشكلی روشن تقویت می شود .

 

بنابراین اولین وجه این گناه تمایل به محدود كردن خودمان است با این عقیده كه شطرنج فقط به فكر كردن خلاصه می شود ( بشكل پروسه ای سرد و خشك و ساده ) كه در آن عده ای برتر از دیگران هستند !؟

این عقیده اشتباه می تواند ما را به ادراك غلط بكشاند طوری كه متوجه دلایل اشتباه كردن خودمان نشویم و در نتیجه به آنچه كه برای پیشرفت احتیاج داریم نرسیم .

شاید اگر می توانستیم به كلمه امری (فكركن)! اینگونه بنگریم كه( وسیله ای برای تفكر انتخاب كن)! این تغییر نگرش می توانست دنیایی از امكانات را برای ما داخل و خارج از صفحه شطرنج بگشاید .

 

در این فصل به بحث راجع به راههای متفاوت زیاد برای تفكر در شطرنج خواهیم پرداخت و نیز مرجع اولیه برای نقش تشخیص و درك الگویی در توانایی شطرنجی و جنبه های احساسی افكار.

 

منبع:شطرنج حرفه ای ایران

 وبلاگ شطرنج نوین
وبلاگ شطرنج نوین
درباره وبلاگ

این وب سایت رسمی شطرنج نوین می باشد.امید است با همکاری همه عزیزان علاقه مند به این رشته ورزشی مهیج بتوانیم ان را در بین جوانان این شهر رواج دهیم.
09147681422

مدیر وبلاگ : admin
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
بازیکن مورد علاقه شما کدام یک از شطرنج بازان مشهور زیر میباشد؟


آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
???? ?????
2700chess.com for more details and full list تماس با ما Online User [Event "WIrCh83"] [Site "Tehran, iran"] [Date "????.??.??"] [Round "11"] [White "Paridar, Sh"] [Black "Hemmatizadeh, N."] [Result "0-1"] [ECO "B07"] [PlyCount "98"] [EventDate "2004.08.28"] تماس با ما href="http://www.1abzar.com">ابزار وبلاگ
[Reg_Fast_Form] http://uplod.ir/3f25bjer1pad/Joe_Gallagher_-_Starting_Out_the_Caro-Kann__Everyman_Chess_.pdf.htm

دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شما

دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شما